Doktor Profili

Biyografi

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı Öğretim üyesi olan Prof. Dr. Deniz KONYA, Göztepe Medical Park Hastane Kompleksi’nde çalışmaktadır. Giresun 1972 doğumlu olan Dr. Konya Ege Üniversitesi Tıp fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda (Yönetici: Prof. Dr. M. Necmettin Pamir) 2002 yılında tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi sonrası Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda çalışmaya devam eden Dr. Konya 2004-2005 yıllarında Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne afiliye, Brigham and Women’s Hospital’de klinik (Yönetici: Prof. Dr. Peter McL. Black) ve VA West Roxbory Hospital, Omurilik Yaralanmaları ve Kök Hücre Merkezi’nde (Yönetici: Ass. Prof. Dr. Teng Yang) deneysel çalışmalarını fellow olarak tamamlamıştır. Akademik kariyerine uzmanlık eğitimini aldığı Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda devam eden Dr. Konya 2007 yılından itibaren hem cerrahi pratiğini hem de deneysel çalışmalarını Omurga Cerrahisi alanına yönlendirmiş olup bu konuyla ilgili yayınladığı klinik ve deneysel çalışmalar oldukça prestijli dergilerde yayınlanmış ve 650’nin üzerinde bilimsel atıf almıştır (H Index:16).

Dr. Konya 2010 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör olmuş, 2012 yılında yetiştiği kurum olan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda Başkanlık görevi yapmış, 2013 yılında ise Marmara Üniversitesi’nden ayrılarak Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı, Göztepe Medical Park Hastane Kompleksi’nde göreve başlamıştır. Nöroşirürji kökenli Omurga Cerrahı olan Dr. Konya, Türk Nöroşirurji Derneği ve Türk Omurga Derneği (2013 yılından itibaren yönetim kurulu üyesidir) gibi ulusal, Avrupa Omurga Derneği (SSE), Kuzey Amerika Omurga Derneği (NASS), AO Omurga (AOSpine), Uluslarası Omurga Biliminde İlerlemeler Grubu (IGASS) ve Skolyoz Araştırma Derneği (SRS) gibi uluslararası omurga derneklerine bilimsel üyelikleri bulunmaktadır. Türk Nöroşirürji Derneği ve Türk Omurga Derneği adına toplantılar düzenleyen Dr. Konya omurga cerrahisiyle ilgilenen hem Nöroşirürji hem de Ortopedi ve Travmatoloji kökenli uzmanlık öğrencisi ve genç uzmanların eğitimine katkı sağlamıştır.

IGASS’da benzer şekilde omurga cerrahisi eğitimi almak isteyen Nöroşirürji ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlarına eğitim merkezi sağlayan bir dernektir. IGASS’ın ülkemizde eğitim verme hakkı bulunan 2 merkezinden 1’inin yöneticisi ve sorumlusudur. Bu amaçla omurga cerrahisi eğitimi almak isteyen omurga cerrahı adayları yurtiçi ve yurtdışından Dr. Konya’nın gözetimi altında eğitimlerini almaktadırlar. Skolyoz araştırma derneği (SRS) çoğunluğu Ortopedi ve Travmatoloji Kökenli omurga cerrahlarından oluşan bir dernek olup Dr. Konya SRS’e Türkiye’den üye olan ilk Nöroşirürji kökenli omurga cerrahıdır. Omurga cerrahisi dünya da gelişmiş ülkelerce iyi bilinen ancak ülkemiz için yeni olan bir kavramdır. Beyincik sarkmasından kuyruk sokumu kemiği ve leğen kemiklerini içine alan tüm hastalıklar omurga cerrahisinin alanı içerisindedir.Omurga cerrahisin başlıca alanları; bel-boyun-sırt fıtıkları, omurga-omurilik tümörleri, omurga kırıkları, omurga enfeksiyonları, bel-boyun ve sırt dar kanal hastalıkları, bel kaymaları, beyincik sarkmaları, kamburluk ve skolyoz hastalıklarıdır.

Dr. Konya ve ekibi yılda ortalama 650 omurga ve omurilik hastalığının cerrahi tedavisini ve 3000’den fazla hastanın poliklinik hizmetini gerçekleştirmektedir. Uluslararası dergilerde yayınlanmış 82 yayını, Uluslararası kongrelerde sunulan 37 bildirisi, Ulusal dergilerde yayınlanmış 26 yayını, ulusal kongrelerde sunulmuş 101 bildirisi, Uluslararası 3, Ulusal 6 kitapta bölüm yazarlığı, TÜBİTAK Araştırma Ödülü başta olmak üzere birçok ödülü bulunan Dr. Konya Uluslararası ve Ulusal toplam 58 toplantıda davetli konuşmacı olarak konferans vermiştir. H Index’i 19, yayınlarına yapılan atıf sayısı 802’dir. Halen yürütücülüğünü yaptığı BAU-BIOM yürüme analizi merkezinde kişiye özel fizik tedavi programını önümüzdeki günlerde uygulamaya koyacak ve bu şekilde Fizik Tedavi ihtiyacı olan her hasta standart tedavi değil kendi ihtiyacına özgü fizik tedavi alarak tedavin fayda görme oranı daha yüksek olacaktır.

Evli ve tek çocuğu olan Dr. Konya; spor (Futbol, Basketbol,...), doğa ve keşfedilmemiş yerlere seyahat meraklısıdır. Mesleki başarısının yanında en büyük hayallerinden bazıları da kuzey-güney kutupları ve Everest’e gidebilmektir.


Mesleki Üyelikler

 • 2003 + Türk Nöroşirurji Derneği
 • 2005 + Türk Nöroşirurji Derneği, Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Grubu
 • 2007 + Türk Omurga Derneği
 • 2008 + European Spine Society
 • 2009 + North American Spine Society (NASS)
 • 2010 + AOSpine
 • 2013 + Türk Omurga Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
 • 2014 + International Group for Advancement in Spinal Science (IGASS)
 • 2015 + Scoliosis Research Society (SRS)

Ödeme Bilgileri

 • Muayene Ücretleri
 • Online Görüşme
  300,00 ₺
 • Randevu
  600,00 ₺
Randevu oluşturabilmek için üye olmanız veya oturum açmanız gerekmektedir. Eğer üye iseniz oturum açmak için burayı tıklayın.Ücretsiz üye olmak için burayı tıklayın.

1Randevu Tarihi

    
Randevu oluşturulamaz.

2Randevu Saati

Randevu Saati :
 

3Randevu Türü

4Randevu Notu

Randevu Bilgileri Randevu Notu
Randevu Tarihi :
Randevu Saati :
Randevu Türü :

0
Toplam 0 Değerlendirme
1 Yıldız
2 Yıldız
3 Yıldız
4 Yıldız
5 Yıldız

Üyelerimiz, Prof. Dr. Deniz Konya için henüz bir değerlendirme yapmamıştır.
Doktora ait herhangi bir video paylaşımı bulunamadı.
Haberler
Doktora ait herhangi bir haber bulunamadı.