Tetkik sonuçlarınız, siz veya bir yakınınızla ilgili konulan bir teşhis ve size sunduğumuz tedavi seçenekleri gibi konularda dilerseniz ikinci bir doktor görüşüyle de size yardımcı olabiliriz.

Bahçeşehir Üniversitesi, Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden tıbbi ikinci görüş almak için İyileşeceğim'e üye olabilir ve tıbbi ikinci görüş talebinizi oluşturabilirsiniz.
Bir hastalığın tedavisinde ilk ve en önemli adım hastalığın doğru teşhisidir. Ülkemizde ve dünyada her yıl pek çok hasta, Tıbbi İkinci Görüş hizmeti almadığı ya da alamadığı için hatalı tedavi ve uygulamalarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum insan sağlığı açısından son derece sakıncalı olmakla birlikte, hastaya psikolojik ve maddi açıdan da yük getirmektedir.

İyileşeceğim platformuna ücretsiz üye olarak, Tıbbi İkinci Görüş taleplerinizi Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerine iletebilir ve talebiniz ile ilgilenen doktora aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Tıbbi İkinci Görüş Sistemi Nasıl Çalışıyor?
İlk olarak hiçbir ücret ödemeden İyileşeceğim hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu sayede İyileşeceğim platformunda ve İyileşeceğim ile birlikte çalışan sağlık kuruluşlarında sadece İyileşeceğim bilgilerinizle işlem yapabilecek, tüm sağlık verilerinizi tek noktada takip edebileceksiniz.

Daha sonra Tıbbi İkinci Görüş talebinizi doktorlarımıza göndermek için sorularınızı yazıp, varsa elinizdeki tetkik ve raporlarınızı da talebinize ekleyerek talebinizi kaydedersiniz.

İkinci görüş talebinizi oluşturduğunuz anda ilgili branş hekimlerimiz haberdar edilir ve hekimlerimizden biri talebinizi üzerine alır. Doktorumuz tetkiklerinizi inceledikten ve Tıbbi İkinci Görüş Raporunuzu hazırlayarak Akademik Kurul onayına sunar.

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanlarından oluşan Akademik Kurulumuz sizin için oluşturulan Tıbbi İkinci Görüş Raporunu değerlendirir. Akademik Kurul tarafından uygun bulunan rapor derhal erişiminize açılır. Raporunuzla ilgili Akademik Kurulumuzun bir çekincesi olması durumunda ise ilgili doktordan gerekli düzeltmeleri yapması talep edilir ve rapor yeniden Akademik Kurul değerlendirmesine sunularak uygunluğu sağlandıktan sonra sizinle paylaşılır.